zaplanuj-swoja-podroz
Samochód fachowca

Zaplanuj swoją podróż

Głównie dlatego, że nie planujemy swoich podróży. Tymczasem każdą podróż należy zaplanować. Nie możemy cenić punktualności bardziej niż życia swojego i innych uczestników ruchu, gdy zbyt późno wyszliśmy z domu. Kolejnym czynnikiem wydaje się nieuwaga, która również nie może być usprawiedliwieniem. Każdy samochód wyposażony jest w prędkościomierz w celu obserwacji bieżącej prędkości. Korzystajmy z tej możliwości.

Z badań opinii społecznej przeprowadzonych na zlecenie Szkoły Jazdy Renault wynika, że co ósmy Polak jako powód przekraczania prędkości podaje zbyt wolną jazdę innych kierowców, przy czym częściej jest to wymówka dla mężczyzn (18%) niż kobiet (6%). Często zbyt wolna jazda oznacza, że kierowca przed nami jedzie zgodnie z obowiązującym w danym miejscu limitem prędkości. Takie limity ustalane są przez specjalistów na podstawie wielu zebranych informacji i mają służyć podniesieniu bezpieczeństwa. Warto o tym pamiętać, zanim niepotrzebnie i nerwowo zareagujemy.

Jest też grupa kierowców, którzy nie są w stanie podać przyczyny (13%) oraz takich, którzy po prostu lubią jeździć szybko (8%). Tych kierowców najtrudniej przekonać do zmiany nawyków.

Źródło: Renault, TNS Polska na zlecenie Szkoły Jazdy Renault, listopad 2012, badanie zrealizowane na reprezentatywnej, losowo wybranej próbie 1000 Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *