Budowlane porady

Szczelny system na każdą porę roku – powłoki bitumiczne BD2K i BD2K W firmy quick-mix

Prawidłowo wykonana hydroizolacja stanowi ochronę przed zawilgoceniem fundamentów oraz niekorzystnym działaniem wody. Przy realizacji najbardziej wymagających projektów budowlanych, gdzie zakłada się najtrudniejsze warunki, należy stosować bitumiczne powłoki uszczelniające. Wykonana za pomocą dwuskładnikowej masy uszczelniającej BD2K firmy quick-mix bezszwowa powłoka zapewni niezawodne zabezpieczenie przed wilgocią oraz wodą pod ciśnieniem. Prace hydroizolacyjne można prowadzić przez cały rok przy użyciu zimowej wersji produktu – BD2K W firmy quick-mix. Dzięki dobremu przyleganiu do podłoża, dużej elastyczności oraz zdolności mostkowania rys, hydroizolacyjna powłoka przyczyni się również do poprawy ogólnego bilansu cieplnego budynku oraz podwyższenia jego energooszczędności.

Nie(za)wodne izolacje fundamentów w każdych warunkach

Dwuskładnikowe, bardzo elastyczne i wzmocnione włóknem rozproszonym produkty firmy quick-mix, przeznaczone są do wykonywania podstawowego zabezpieczenia przed wodą na powierzchniach styku z gruntem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. BD2K i BD2K W dedykowane są do wykonywania grubowarstwowych, bezszwowych izolacji fundamentów betonowych, murowanych oraz tynkowanych ścian fundamentowych. Dzięki temu, że nie zawierają rozpuszczalników są przyjazne dla środowiska i nie powodują uszkodzeń płyt ze styropianu. BD2K W z powodzeniem można je stosować nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazują właściwości mrozoodporne. Ulepszona tworzywem sztucznym bitumiczna powłoka uszczelniająca BD2K W jest przeznaczona do stosowania w temperaturze do – 5°C. Produkt ten może być wykorzystywany w okresie zimowym, co pozwoli na przedłużenie prac budowlanych nawet o kilka miesięcy. BD2K i BD2K W spełniają najsurowsze, niemieckie wymagania, co jest gwarancją uzyskania bezpiecznych, niezawodnych i trwałych hydrolizolacji na fundamentach.

Solidne wykonanie

Zastosowanie bitumicznych powłok uszczelniających firmy quick-mix BD2K i BD2K W jest bardzo opłacalne zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym. Sprawdzają się doskonale w szczególności przy tworzeniu hydroizolacji budynków o skomplikowanych bryłach z dużą ilością detali w strefie stykającej się z gruntem. Wykonanie ciągłej i wysoce szczelnej powłoki przy pomocy produktów firmy quick-mix BD2K i BD 2 2K W w większości przypadków wymaga nakładania ręcznego. Ten łatwy sposób umożliwia zachowanie odpowiedniej jakości prac w przypadku mniejszych budynków, takich jak np. domy jednorodzinne. Przy bardzo dużych obiektach, dla których wymagana jest ponadprzeciętna szybkość robót, alternatywę stanowi technika natryskowa. Jej zaletą jest wysoka wydajność, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich maszyn, osiąga się najwyższą jakość z gwarancją odpowiedniej grubości powłok. Obowiązujące techniki wykonywania prac zakładają nakładanie masy w dwóch cyklach roboczych. Druga warstwa powinna być nakładana na jeszcze niewyschniętą pierwszą powłokę. Łączna ich grubość uzależniona jest od rodzaju wykonywanej izolacji, tzn. dla izolacji przeciwwilgociowej powinna wynosić ok. 3 mm, dla izolacji przeciw wodzie, zarówno nie wywierającej ciśnienia, jak i wywierającej ciśnienie ok. 4 mm z wtopioną siatką z włókna szklanego.

Dane techniczne:

BD 2K

Temperatura obróbki +5 do +35°C
Czas obróbki ok. 2 h
Wodoszczelność powłoki, brak przecieku przy ciśnieniu, MPa 0,5
Opakowanie 30 kg

BD 2K W

Temperatura obróbki -5 do +20°C
Czas obróbki ok. 1 h przy +10°C
Wodoszczelność powłoki, brak przecieku przy ciśnieniu, MPa 0,6
Mrozoodporność brak uszkodzeń powłoki
Opakowanie 32 kg

Cena netto:

Bitumiczna powłoka uszczelniająca BD2K – cena 260 PLN /wiadro 30 l

Bitumiczna powłoka uszczelniająca, zimowa BD2K W – cena 430 PLN/ opakowanie 32 kg

Producent: quick-mix Sp. z o.o., www.quick-mix.pl

One Reply to “Szczelny system na każdą porę roku – powłoki bitumiczne BD2K i BD2K W firmy quick-mix

  1. hydroizolacja zajmuje sie firma iniekt [url]http://www.iniekt-system.pl/uslugi.htm[/url]. Maja w tym duze doswiadczenie i warto sie do nich zglosic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *