Skład węgla z Gliwic radzi: jakie są plusy ogrzewania paliwem stałym?
Instalacje

Skład węgla z Gliwic radzi: jakie są plusy ogrzewania paliwem stałym?

Przede wszystkim należy jednak nadmienić, że w grupie paliw stałych z kolei znajduje się węgiel, drewno, biomasa ekogroszek i miał. Biorąc pod uwagę ogrzewanie węglem (do wyboru mamy węgiel kamienny i węgiel brunatny), jednym z największych plusów, dzięki któremu ten system ogrzewania cieszy się taką popularnością, jest niska cena proponowana w składzie opału. Dobrze jest jednak przy tym zainwestować w nowoczesny kocioł, który jest prostszy w użytkowaniu i o wiele wydajniejszy.

Opał w postaci drewna jest bardzo łatwo dostępny, a na dodatek – tani. Co więcej, taka opcja dba o środowisko – drewno jest przecież ekologicznym źródłem ciepła. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim składowaniu i niebrakującej ilości. Dodatkowo palenie następuje w kominku, który natomiast jest świetnym pomysłem na dekorację pomieszczenia oraz miejscem, przy którym można się odprężyć w chłodne, zimowe dni w towarzystwie bliskich osób.

Palenie biomasą, czyli resztkami żniw, zielonym nawozem lub chwastami w formie palet (zazwyczaj), to z kolei pewnik małej ilości popiołu powstałego w trakcie tego procesu. Na dodatek może być wykorzystany też jako nawóz. Jakby tego było mało, ogrzewanie biomasą jest nader ekologiczne.

Ogrzewanie ekogroszkiem lub miałem to obecnie najpopularniejsza alternatywa dla ogrzewania gazem płynnym. Ekogroszek charakteryzuje się tym, że jest czysty i łatwy w załadunku oraz składowaniu. Za sprawą niewielkiej zawartości siarki i popiołu spełnia normy europejskie, a nawet kwalifikuje się jako surowieć ekologiczny. Natomiast niska spiekalność ekogroszku przyczynia się do powstawania znikomej ilości spieków.

Artykuł powstał we współpracy ze składem węgla z Gliwic – P.H.U.T. SPEED-BUD.

7 Replies to “Skład węgla z Gliwic radzi: jakie są plusy ogrzewania paliwem stałym?

  1. Mnie do ogrzewania za pomocą [url=http://www.gal-gaz.pl/]gazu płynnego[/url] przekonało przede wszystkim to, że jest to bezpieczne dla środowiska. W momencie, kiedy mówi się o ocieplaniu klimatu, topnieniu lodowców itd, wydaje mi się, że chociaż tyle mogę zrobić, aby ograniczyć trochę ten proces.

  2. ja niedawno zacząłem ogrzewać dom węglem, bardzo mi to odpowiada, za węgiel dużo nie płacę u [url]http://www.krex.com.pl/[/url]

  3. Ja u siebie palę [url=http://odziezroboczalublin.pl/brykiet/]brykietem drzewnym[/url]. Jedna paleta zastępuje pół tony węgla, a jest dużo tańsza, więc naprawdę taka zamiana się opłaca.

  4. ja bardzo porządne, nowoczesne kotły widziałem u [url]http://www.luskar.pl/[/url] w Krakowie, porównałem kilka kotłów i wybrałem ten na biopaliwo

  5. Mimo wszystko pozostaje przy ekogroszku, bo to jedno z tańszych rozwiązań. Największy problem to kupić odpowiedni węgiel, ale w tej sprawie proponuje przeczytać ogrzewaniedomublog.wordpress.com, bo można kupić tanio, ale czy dobrze?

  6. Mimo wszystko wybieram kocioł na ekogroszek, bo cena ma znaczenie. Przed zakupem opału proponuje przeczytać ogrzewaniedomublog.wordpress.com warto wiedzieć przed zakupem czego warto szukać.

  7. Tu ciekawy materiał jak można kupić wybrany opał taniej pomyslnadom.pl/ogrzewanie/jakie_beda_ceny_opalu_w_przyszlym_sezonie_d32922.html bo ceny w przyszłym sezonie niestety nie będą niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *