Rodzaje drzwi przeciwpożarowych - czym się od siebie różnią?
Drzwi i Okna

Rodzaje drzwi przeciwpożarowych – czym się od siebie różnią?

W związku z tym instalacja drzwi przeciwpożarowych w biurowcu jest świetnym sposobem na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w razie ewentualnego zaprószenia ognia. Na szczęście, aby zachować wysoką jakość wykończeń, drzwi przeciwpożarowe dostępne są w wielu wariantach aranżacyjnych.

Zacznijmy od drzwi stalowych, które świetnie sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrz. Oczywiście wszędzie tam, gdzie jakość i wytrzymałość ma większe znaczenie, niż sam wygląd. Choć tego rodzaju elementy można pomalować na dowolny kolor dostępny w palecie RAL, nie będą prezentować się zbyt dobrze w biurowej części budynku. Dlatego ich najlepszym zastosowaniem będą pomieszczenia gospodarcze i strefa produkcyjna.

Drzwi przeciwpożarowe wykonane z aluminium to lepszy wybór, jeśli myślimy o zainstalowaniu ich w gabinetach. Występują one zazwyczaj pod postacią skrzydeł drzwiowych z aluminiowymi ramami i szklanymi taflami zabezpieczającymi przed przedostawaniem się płomieni i dymu w inne części budynku. Te elementy można już bez problemów instalować również w części reprezentacyjnej, np. jako drzwi wejściowe dla klientów.

Jeśli myślimy o zabezpieczeniu każdego z gabinetów, drzwi przeciwpożarowe drewniane będą najlepszym rozwiązaniem. Posiadają one mocną ognioodporną konstrukcję oraz drewnopodobną okleinę, która wprowadza do wnętrz dużą dozę elegancji pozwalając zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale również odpowiedni styl części biurowej.

Istnieją również drzwi przeciwpożarowe wykonane ze szkła osadzone w drewnianej lub stalowej stolarce. Te elementy ze względu na swój minimalizm wykonania świetnie sprawdzają się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Stanowią bowiem nie tylko silną barierę chroniąca przed ogniem, ale również zapewniają doskonałe wrażenia estetyczne w czasie codziennego ich wykorzystywania.

Drzwi przeciwpożarowe posiadają naprawdę szeroki wachlarz różnorakich modeli. Dlatego też możliwe jest dopasowanie ich do wnętrz w taki sposób, aby stanowiły nienachalną i przede wszystkim niewidoczną doskonałą ochronę przed ogniem i dymem.

2 Replies to “Rodzaje drzwi przeciwpożarowych – czym się od siebie różnią?

  1. dobre drzwi przeciwpozarowe mozna dostac tez w [url]http://www.salon.makra-met.com.pl/index.php/drzwi/drzwi-p-poz[/url] u nas zamontowalismy takie w magazynie i biurze, sprawdzaja sie bez zarzutu.

  2. Dobrze zaprojektowana ochrona przeciwpożarowa to podstawa, przy każdym budynku uzytkowym. Jak sie nie daj Boże coś stanie, to w razie pożaru można sobie jakoś poradzić. Dlateogo warto takie rzeczy zostawić specjalistom i regularnie dbać o przeglądy stanu technicznego urządzeń i [url=http://www.unitec.info.pl/]systemów przeciwpożarowych[/url].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *