Raport specjalny: Ocieplenie domu
Na rynku

Raport specjalny: Ocieplenie domu

To, ile wyniesie nas docieplenie domu, w dużej mierze zależy od wybranej przez nas metody wykonania warstwy docieplającej (przy użyciu styropianu fasadowego lub wełny mineralnej). Innym czynnikiem, który znacznie wpływa na cenę całego przedsięwzięcia, jest rodzaj zastosowanej warstwy izolacyjnej, na którą składają się siatka z włókna szklanego i zaprawa do jej zatapiania. Naszej uwadze nie może ujść również koszt nabycia gruntu podtynkowego oraz tynku. W kosztorys prac związanych z dociepleniem domu warto również wliczyć wydatki poniesione na zakup podkładów i farb do pokrycia zewnętrznej warstwy budynku, choć materiały te nie służą bezpośrednio izolacji domu od zimna, a jedynie poprawie wyglądu jego fasady.

Z tego właśnie powodu w pierwszej części raportu podjęliśmy się sprawdzenia, które materiały przeznaczone do docieplenia są warte szczególnej uwagi kupujących. Na podstawie danych z ostatniego kwartału przygotowaliśmy listę uwzględniającą wszystkie tworzywa niezbędne do wykonania warstwy izolacyjnej domu. Postanowiliśmy wziąć pod lupę zarówno produkty o najniższej cenie, jak i te, które cieszyły się największą popularnością.

W drugiej części raportu znalazło się z kolei miejsce na wypowiedzi ekspertów. Specjaliści w dziedzinie docieplenia w przystępny sposób podpowiadają, czym należy się kierować przy wyborze konkretnego rodzaju materiałów i z jakimi kosztami musimy się liczyć. Zdradzają również, które części domu wymagają szczególnej izolacji, ponieważ najszybciej tracą ciepło. Lektura artykułów dostarczy Państwu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z dociepleniem domu.

Pełen raport pobrać można ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/24/

Patronat medialny nad publikacją objęły serwisy:
4budowlani.pl, Budfach.pl, Budoskop.pl, Budowa.org, Budowlaniec.org, Budowlano-remontowy.pl, Budownictwo.org, Budujemydom.pl, Fachowywykonawca.pl, Kalkulatorybudowlane.pl, Obud.pl, Odomach.pl, Rynekfarb.pl, Styropian.biz, Terazdom.info.

8 Replies to “Raport specjalny: Ocieplenie domu

  1. u nas o odpowiednie ocieplenie domu zadbał zarządca [url]http://www.domena.gliwice.pl/[/url] cieszę, że tej zimy już mniej wydam pieniędzy na ogrzewanie

  2. Ja sam kupowałem materiały w polskich składach budowlanych [url]http://www.gsgs.pl/[/url] i razem ze szwagrem ociepliliśmy dom. Na szczeście mam tylko parterowy, więc za duzo nie było trzeba skakać po rusztowaniach 😉

  3. [quote name=”Chyży”]A u nas jest ciągle zimno w łazience mimo że budynek docieplony i kaloryfery grzeją[/quote]
    Przy instalacjach możesz mieć mostki termiczne, jeżeli nie są dobrze uszczelnione. Np. w starym budowanictwie są takie otwarte piony w ścianie, którymi biegną rury (i karaluchy). skoro już zabuliłeś za ocieplanie, to zamów jeszcze [url=http://www.ects.pl/uslugi-pomiarowe]badanie termowizyjne[/url] niech ci sprawdzą, gdzie jeszcze trzeba uszczelnić. może być potrzebny częściowy remont łazienki.

  4. ocieplenie budynku moze znacznie zredukowac koszty ogrzewania. Dlatego wazne jest, aby kupic porzadne materialy i dobrze je zalozyc. W arsanit mozna kupic cale systemy ocieplen co wychodzi znacznie taniej,a przy tym jest praktyczniejsze

  5. Wydaje mi się, że całkiem dobrze w naszym klimacie sprawdzają się domy szkiletowe its-koszalin.pl/pl/index2 Ich specjalna konstrukcja jest tak przmeyślana, zeby były maksymalnie docieplone i energooszczędne.

  6. Dobre ocieplenie to podstawa. Ja w tamtym roku ocieplałem własnym nakładem pracy razem ze szwgrem dom. Musielismy tylko kupić materiały, wynająć rusztowania euro-rusztowania.pl i zrobiliśmy to po kosztach.

  7. według mnie izolację powinno się robić jak najdokładniej, bo to ma później wpływ na oszczędności z tytułu ogrzewania, porządne produkty do izolacji to np. [url]http://www.luskar.pl/dzialy/materialy-budowlane/materialy-i-systemy-izolacyjne.html[/url]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *