Dom-z-bali
Ściany

Projekty domów z bali – koszty i rozkład prac w etapach budowy

Na cenę 1m2 powierzchni użytkowej domu budowanego według projektu domu z bali ma przede wszystkim kształt bryły domu, ilość narożników i kształt połaci dachowych. Istotnym elementem jest rodzaj stolarki okiennej i drzwiowej, standard wykończenia ścian wewnętrznych, powierzchnia podłóg czy rodzaj i kształt schodów. Kolejnymi sprawami, które wpływają na wysokość kosztów związanych z budową domów według gotowych projektów domów z bali jest ilość i rozmiar okien dachowych.

Koszty budowy do stanu surowego otwartego domu z bali wahają się w Polsce w kwotach 1000-1500zł za 1m2 powierzchni użytkowej. Pamiętajmy o tym, że prace wchodzące w skład stanu surowego to nie tylko montaż ścian na gotowych fundamentach, izolacje,  suszenie drewna, impregnacje drewna, pokrywanie dachu czy pozioma izolacja fundamentów. Koszty pośrednie doliczane do każdej budowy to transport materiałów, wyżywienie czy zakwaterowanie ekipy montażowej.

Ekipa wykonująca prace stanu surowego otwartego dla domu z bali powinna zająć się obiciem stropu, montażem folii paroprzepuszczalnej, zabezpieczeniem przeciwpożarowym drewna, malowaniem wszystkich elementów drewnianych.
Firma, która ma za zadanie pozostawienie budynku  domu według  projektu domu z bali w stanie surowym zamknięty średnio liczy sobie 1500-2000zł za 1m2 powierzchni użytkowej. Poza doprowadzeniem do stanu surowego otwartego dochodzą takie prace jak obróbka bala startowego, montaż rynien, pokrycie dachu, montaż okien i drzwi zewnętrznych, okien dachowych, obróbka okien i drzwi wraz z parapetami, tarasy, balustrady.

Koszty doprowadzenia budynku według projektu domu z bali do stanu pod klucz mogą dojść nawet do 3000zł, jednak wykańczanie budynku to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli jesteśmy zadowoleni z ekipy budującej dom, można śmiało zlecić jej doprowadzanie domu z bali do stanu pod klucz i wykończenie pomieszczeń mieszkalnych.

8 Replies to “Projekty domów z bali – koszty i rozkład prac w etapach budowy

  1. Zdecydowanie budowa takiego domu z bali to ogromne wyzwanie, bo jest to bardzo złożone przedsięwzięcie. Trzeba własnie pamiętac o tym, aby okna, drzwi i inne „dodatki” były odpowiednio dobrane i pasujące do siebie. Warto więc zatrudnic naprawde dobrą firme do stawiania takiego domu, bo jest to na tyle spory wydatek,że szkoda, aby ktoś coś przez pomyłkę zepsuł, bo w takich kwestiach nie ma miejsc na pomyłkę. Moim zdaniem, jeśli chodzi o porządne domu z bali to obecnie najlepsza na rynku jest Polska Drewniana. Wystarczy zajrzeć na ich stronę, mają wykwalifikowaną ekipę ciesielską i stawiają przede wszystkim na jakość, a nie ilość. To ogromni pasjonaci, miałam okazję się o tym przekonać 🙂

  2. tu tez ciekawy artykuł: [url]http://muratordom.pl/budowa/domy-drewniane/zanim-zamowisz-dom-z-bali,109_940.html[/url]

  3. Do mnie nie przemawiaja projekty domow z bali… jakos drewno to totalnie nie moj klimat. Wole tego typu domy [url]http://md-projekt.pl/wp-content/uploads/2013/09/elewacja-wschodnia-1024×768.jpg[/url] .

  4. Ja myślę nad szkieletowym domem pasywnym [url]http://www.its-koszalin.pl/pl/pasywne.html[/url]. To dużo tańsze niż taki dom murowany i zdecydowanie bardziej ekologiczne.

  5. warto skorzystac z oferty [url]http://www.srubywkrety.pl/[/url]. Ja u nich duzo rzeczy kupilem podczas budowy i wykonczenia domu. np. wkrety do plyt gipsowych maja dobre

  6. moze komu sie przyda namiar na [url]http://www.el-kop.pl/1/10/Oferta[/url]. Zajmuja sie m.in. instalacjami elektrycznymi czy pracami porzadkowymi

  7. armatura nierdzewna ktora moze sie przydac do wykanczania domu jest dostepna w [url]http://www.hart-metale.pl/[/url]. Maja hurtownie stacjonarna jak i sklep internetowy – robisz zakupy jak chcesz;) a ich balustrady swietnie nadaja sie do schodow lub na taras

  8. Jesli mowa o domach z bali to dla mnie jedynym slusznym ich wykonawca jest Polska Drewniana 🙂 Swietni fachowcy, wiedza co robia, a praca to ewidentnie ich pasja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *