Piękno salonu wydobędziesz oświetleniem. Przeczytaj, jakie oprawy będą odpowiednie
Produkty

Piękno salonu wydobędziesz oświetleniem. Przeczytaj, jakie oprawy będą odpowiednie

Jak zaprojektować oświetlenie w pokoju dziennym?

Żyrandol tylko do przestronnych i wysokich salonów

Zastanawiasz się nad wyborem lampy, która będzie źródłem światła dominującego w twoim salonie? Zrezygnuj z masywnych, kosztownych żyrandoli – zdecyduj się na niewielki plafon, który znacznie skuteczniej doświetli niewielkie wnętrze.

Żyrandol zawieszony na wysokości kilkunastu centymetrów w pokoju dziennym o standardowej wysokości (2,50 – 2,60 m) będzie rzucał półcienie, których wyeliminowanie może sprawić ci trudność.

Plafon równomiernie oświetla pomieszczenie i doskonale wpisuje się w ciepły charakter klasycznych aranżacji.

Nie ograniczaj się do jednego źródła oświetlenia salonu

Salon to jedno z tych pomieszczeń użytkowych każdego domu, które pełni wiele funkcji, dlatego wymaga kilku różnych źródeł światła uzupełniającego:.

• Duża lampa podłogowa: dużą lampę podłogową wykorzystaj do doświetlenia miejsca wypoczynkowego, w którym każdego dnia sięgasz po książkę lub gazetę. Czytanie przy świetle dominującym jest nie tylko mało komfortowe, ale skutecznie obciąża wzrok.
• Mała lampa stojąca: doskonale nadaje się do pokreślenia wybranych elementów aranżacji wnętrza. Możesz ustawić ją przy lub pod telewizorem, na półce ściennej i stoliku.
• Kinkiet: parę kinkietów możesz zamontować po przeciwnych ścianach salonu lub zawiesić za kanapą, przy której zwyczajowo odpoczywasz. To doskonała alternatywa dla światła dominującego, które może utrudniać oglądanie telewizji lub relaks przy muzyce.

Stosuj światło ciepłe lub te o neutralnym zabarwieniu

Korzystaj z opraw oświetleniowych o temperaturze barwowej w zakresie 3000 K do około 5300 K. Takie światło będzie wpływało na ciebie odprężająco.

Z kolei oprawy o chłodnej barwie, tj. na poziomie 5500 K + to rozwiązania tylko do minimalistycznych salonów, w których spędzasz nie więcej niż kilkadziesiąt minut dziennie.

Artykuł napisany na zlecenie firmy DreamDesign – Projektowanie wnętrz Kraków, specjalisty w dekorowaniu i aranżacji hoteli, mieszkań, salonów spa i innych przestrzeni. Zapraszamy do Kontaktu!

3 Replies to “Piękno salonu wydobędziesz oświetleniem. Przeczytaj, jakie oprawy będą odpowiednie

  1. to prawda, charakter wnętrza tkwi w dodatkach i to te niewielkie elementy trzeba wybierać niesamowicie ostrożnie. oczywiście nie można zapomnieć o całej elektronice… na pewno o niej nie zapomni mój ukochany, który przegląda tylko ofertę firmy [url]http://cyfrowedomy.pl/[/url] i się zastanawia, co będzie pasowało do naszego salonu…

  2. to jest niesamowite, jak mozna zagrac oswietleniem podczas urzadzania wnetrza. U mnie sporo nowosci i fajny design udało sie uzyskac dzieki własnie dobrze dobranym lampom do salonu, tu mozna podłapac kilka inspiracji, jeśli chodzi o takie oświetlenie – [url]http://koma.lux.pl/modern/Salon,pid,63.html[/url]

  3. Zgadzam się. Bardzo dobry artykuł 🙂 Oświetlenie jest naprawdę bardzo ważne w tworzeniu klimatu pomieszczenia i na przykład takie punktowe rozmieszczenie naściennych lamp i klinkierów potrafi zrobić niesamowity klimat. Na przykład firma [url]http://aurorats.pl/[/url] robi takie rzeczy, wystarczy zobaczyć ich realizacje, aby przekonać się, ze odpowiednie oświetlenie zmienia całkowicie wygląd wnętrza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *