ostatni-wakacyjny-weekend-w-liczbach
Samochód fachowca

Ostatni wakacyjny weekend w liczbach

Choć wszystkie te liczby biją po oczach, część kierowców z pewnością zastosowała się do policyjnych apeli, ponieważ wypadków, zabitych i rannych osób było mniej w porównaniu z ostatnim wakacyjnym weekendem zeszłego roku.

Podczas ostatniego weekendu wakacji na drogach w całym kraju było więcej patroli drogówki. Policjanci, jak zwykle w takich przypadkach, prowadzili stałe kontrole – prędkości, stanu trzeźwości kierowców oraz sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Wszystko po to, by osoby wracające z wypoczynku bezpiecznie wróciły z wakacji.

W ostatni wakacyjny weekend na polskich drogach doszło do 347 wypadków, w których zginęło 39 osób, a 438 zostało rannych. Policja zatrzymała także 1890 nietrzeźwych kierujących. Statystyki te można porównać do tych z zeszłego roku (piątek-niedziela, 27-29.08.2010), kiedy to w 397 wypadkach drogowych zginęło aż 41 osób, 549 zostało rannych, a policjanci wyeliminowali z ruchu 1502 nietrzeźwych kierujących. Jak widać, tegoroczne powroty były bezpieczniejsze. Z pewnością część kierowców posłuchała policyjnych apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek na drodze.

Ze wstępnych policyjnych danych wynika, że tendencja ta jest charakterystyczna dla całych wakacji i pod względem wypadków drogowych, tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze od ubiegłorocznych. W trakcie wakacji, od 1 lipca doszło do ponad 6,5 tys. wypadków, zginęło blisko 700 osób, a rannych zostało około 8 tys. osób. Policjanci zatrzymali także około 30 tys. nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *