Nowoczesne prasy hydrauliczne
Produkty

Nowoczesne prasy hydrauliczne

Prasy hydrauliczne są jedną z grup takich urządzeń wykorzystywanych do bardzo wielu różnych zastosowań – zarówno w warunkach niewielkich warsztatów, jak i linii produkcyjnych w dużych zakładach przemysłowych.

Zakres zadań pras hydraulicznych

Rodzaj pracy, jaką może wykonywać prasa hydrauliczna wynika z jej konstrukcji oraz zasady działania. W przybliżeniu jest to urządzenie, które funkcjonuje w oparciu o dwa elementy – stół, na którym umieszczany jest materiał, oraz głowicę, która z ogromną sił uderza w podstawę.

Konkretne zadanie wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi decydujących o sposobie oddziaływania głowicy na materiał. Mogą to być zarówno specjalne kształtki, jak i narzędzia tnące, dzięki którym w materiale wycinany jest element lub otwór. To proste działanie pozwala za stosowanie pras hydraulicznych w bardzo wielu dziedzinach produkcji: od tworzenia konkretnych profili, po wycinanie otworów w dużych elementach lub produkcję drobnych detali, jak podkładki pod śruby. Prasy hydrauliczne mogą być również wykorzystywane do prasowania, prostowania i wygładzania materiału, a nawet do krawędziowania czy ciągnienia materiału.

Najważniejsze parametry pras hydraulicznych

Przeciętna prasa hydrauliczna nie jest urządzeniem standardowym. Podobnie jak w każdej innej grupie urządzeń dedykowanych wielu ogólnym zastosowaniom, tak i tutaj występuje duże zróżnicowanie parametrów, a także format i wielkość głowic. Wszystkie te parametry decydują o przeznaczeniu prasy do konkretnej kategorii prac.

Do najważniejszych zalicza się oczywiście siła nacisku, która może oscylować pomiędzy kilkoma i kilkoma tysiącami kiloniutonów. Małe prasy o niewielkiej sile nacisku przeznaczone są do pracy z cienkimi materiałami oraz do zadań warsztatowych takich jak np. zaciskanie nitów. Prasy o dużej sile mogą swobodnie kształtować lub wycinać nawet centymetrowej grubości blachy i doskonale sprawdzają się w procesach produkcyjnych.

Ważnym parametrem jest również skok głowicy oraz wielkość przestrzeni roboczej – czynniki decydujące o rodzaju możliwych do opracowywania materiałów.

2 Replies to “Nowoczesne prasy hydrauliczne

  1. W ostatnim czasie zainteresowałem się nowoczesnymi technologiami, zaś ten artykuł potwierdza, że to do nich należy przyszłość polskiej gospodarki. Niedawno też szwagier korzystał z pomocy GTG Group w zakresie laserowej obróbki tworzyw i obydwoje byliśmy pod wrażeniem precyzji wykonania. Oby więcej firm posiadało takie innowacyjne rozwiązania!

  2. w zakładach przemysłowych również bardzo często znajdują się instalacje robione przez plast-chem plast-chem.pl lub przynajmniej produkty ich produkcji jak rury itp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *