Automat SUV 500 Fot. NORMSTAHL
Bramy

Napędy do bram wjazdowych „na cztery koła” – nowość w ofercie Normstahl

Automaty są sterowanie drogą radiową z funkcją dynamicznie zmiennego kodu, która poprzez antyscaning (każdorazową zmianę kodu po użyciu pilota) uniemożliwia potencjalnemu intruzowi znalezienie kodu aktywnego oraz są w pełni kompatybilne z automatami rodziny Ultra, używanymi w bramach automatycznych. Ponadto w każdym zestawie znajduje się 4-kanałowy mini pilot z dołączanym uchwytem mocującym oraz, w trosce o bezpieczeństwo użytkownika, komplet kompaktowych fotokomórek (nadajnik – odbiornik) i elementów montażowych (podstawa lub wsporniki, elementy złączne itp).

Zautomatyzowane bramy przesuwne

W zależności od wagi, rozmiarów i częstotliwości użytkowania bramy wjazdowej firma Normstahl przygotowała ofertę czterech typów odpowiedniej automatyki – SUV 300i, SUV 500, SUV 800i oraz SUV 1200.
Do lekkich (waga do 300kg) i często użytkowanych bram przesuwnych (siłownik 24V, 300W,sprawność 80%,o sile ciągu 300N) firma Normstahl poleca zestaw SUV 300i, o którego intrygującym wyglądzie decyduje solidna konstrukcja, nowoczesny i urzekający design oraz użycie materiałów wysokiej jakości, utrzymujących wysokie parametry estetyczne przez cały okres eksploatacji. Elementy mocujące są dyskretnie przykryte pokrywą, przez co stają się kompletnie niewidoczne z zewnątrz. Bezpieczeństwo zapewnia elektroniczny moduł, który napotykając przeszkodę przy zamykaniu lub otwieraniu bramy, zatrzymuje ją i natychmiast odwraca kierunek ruchu. Komfort użytkowania zapewnia rozbudowana elektronika sterująca z enkoderem, posiadająca tryb automatycznego programowania, który ułatwia i znacznie skraca montaż, a także szerokie spectrum opcji dodatkowych jak funkcja furtki, czy też łagodne zatrzymanie. W momencie uruchomienia napędu bramy, przez pierwsze dwie sekundy siłownik pracuje z pełną mocą, co jest szczególnie przydatne w surowych warunkach zimowych, kiedy opady śniegu blokują otwarcie bramy. W razie awarii prądu możemy bezproblemowo awaryjnie odblokować bramę, za pomocą trwałego i niezawodnego klucza specjalistycznego, który jest dostępny w standardowym wyposażeniu. Użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy: krok po kroku, automatyczne zamknięcie lub wspólnota mieszkaniowa. Idealnym rozwiązaniem gwarantującym długowieczność i bezusterkowość produktu jest zastosowanie w pełni bezobsługowych, magnetycznych wyłączników krańcowych.

Automat SUV 500 Fot. NORMSTAHL Automat SUV 500 Fot. NORMSTAHL

SUV 500 jest przeznaczony do typowych bram o maksymalnej wadze 500kg (siłownik 230V, 300W, sprawność 30% przy sile ciągu 400N). Podobnie jak w modelu SUV 300i wykorzystano takie materiały jak lakierowane aluminium, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zabrudzenia i zużycie oraz wysokiej klasy tworzywo sztuczne, które nie zmienia barwy pod wpływem promieni słonecznych (nie ma „efektu blaknięcia”). Inteligentna elektronika sterująca pozwala na łatwe ustawienia szeregu opcji i regulację siły za pomocą potencjometru suwakowego, a sprzęgło bezpieczeństwa ogranicza maksymalną siłę nacisku w przypadku napotkania przeszkody przy zamykaniu bramy. W razie braku zasilania odblokowanie awaryjne następuje za pomocą metalowej dźwigni, która jest chroniona przed nieuprawnionymi osobami specjalnym kluczem patentowym (klucz jest również dostępny w zestawie). Tak samo, jak w poprzednim modelu użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy automatyki. W trosce o ochronę czułych modułów elektronicznych, zostały one bezpiecznie umieszczone pod obudową siłownika. Ważną elementem jest działanie fotokomórki, która jest aktywna zarówno przy zamykaniu, jak i otwieraniu bramy oraz dodatkowe funkcje tymczasowej pauzy, elektromechanicznej regulacji siły oraz wydłużenia czasu pracy. Model SUV 800i jest idealnym rozwiązaniem dla intensywnie używanych bram o ciężarze do 800kg (siłownik 24V, 150W, sprawność 80% o sile ciągu 400N). Tak samo jak model SUV 300i cechują go następujące rozwiązania: spowolnienie przy zamykaniu, możliwość sterowania dodatkowym oświetleniem, funkcja zmiennej pulsacji lampy ostrzegawczej podczas pracy bramy, funkcja furtki, zastosowanie enkodera, czyli modułu liczącego obroty silnika oraz elektroniczna regulacja siły. Jako jedyny spośród czterech modeli przeznaczonych dla bram przesuwnych, posiada nietypową funkcję powolnego startu.
SUV 1200 sprosta ciężarowi bramy dochodzącej do 1200kg (siłownik 230V, 1200W, sprawność 30% przy sile ciągu 1000N). Z modelami SUV 300i i SUV 800i ma następujące wspólne funkcje: możliwość sterowania dodatkowym oświetleniem, zmienna pulsacja lampy ostrzegawczej podczas pracy bramy oraz opcja furtki. Natomiast z modelem SUV 500 łączy go fotokomórka aktywna przy zamykaniu i otwieraniu bramy, funkcja tymczasowej pauzy, elektroniczna regulacja siły oraz tryb wydłużonego czasu pracy.

Zautomatyzowane bramy dwuskrzydłowe z typowymi, stalowymi słupkami bramy

Automat VIN 200i Fot. NORMSTAHL Automat VIN 200i Fot. NORMSTAHL

Do tego rodzaju bram wjazdowych firma Normstahl proponuje wybór jednego spośród dwóch modeli automatyki – VIN 200i lub VIN 300. Wybór ten winien być również podyktowany wagą bramy, którą automatyka będzie obsługiwać. VIN 200i jest odpowiedni do lekkich (max.200kg, siłownik 24V, 120W, sprawność 80% o sile ciągu 1200N) bram dwuskrzydłowych o szerokości przejazdu do 4 metrów, przy zastosowaniu stalowych słupków o typowych przekrojach, lub wąskich słupków murowanych i betonowych, natomiast VIN 300 wyśmienicie nadaje się do ciężkich bram dwuskrzydłowych (max.600kg, siłownik 230V, 120W, sprawność 30% przy sile ciągu 1700N) użytkowanych w normalnym trybie o szerokości przejazdu do 6 metrów. Wykorzystane aluminium i stalowoszare tworzywo sztuczne nadają atrakcyjnego wyglądu, a kompaktowa forma o konstrukcji tubowej z zamkniętą śrubą pociągową jest nie tylko estetyczna, lecz przede wszystkim odporna na zabrudzenia i niekorzystne warunki pogodowe. Całość zestawu sprawdza się na skrzydle każdej bramy, współgrając z jej estetyką i nie zaburzając koncepcji konstrukcji. Wyposażony w ogranicznik otwarcia siłownik, pracuje cicho i bezpiecznie, gdyż w razie napotkania na swojej drodze jakiejkolwiek przeszkody, elektroniczny moduł zatrzymuje bramę i odwraca kierunek jej ruchu. Sporym ułatwieniem dla użytkownika jest zastosowanie w zestawie VIN 200i funkcji samodzielnego programowania pozycji otwartej i zamkniętej. W tym modelu rozbudowana elektronika sterująca z enkoderem została umieszczona w osobnej skrzynce IP65 o kolorystyce harmonijnie współgrającej z siłownikiem. Tak samo jak w wyżej opisanych modelach, użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy, mianowicie: tryb krok po kroku, automatyczne zamknięcie tudzież wspólnota mieszkaniowa, a odblokowanie awaryjne następuje przy użyciu specjalistycznego metalowego klucza, dołączonego do zestawu. Między modelami VIN 200i oraz VIN 300 można zauważyć niewielkie choć znaczące różnice. VIN 200i posiada funkcję spowolnienia przy zamykaniu bramy, elektroniczną regulację siły, jak również en koder, natomiast VIN 300 jest zaopatrzony w sterowanie dodatkowym oświetleniem, fotokomórkę oraz elektromechaniczną regulację siły.

Zautomatyzowane bramy dwuskrzydłowe z szerokimi, murowanymi lub betonowymi słupkami bramy

Automat VAN 200 i Fot. NORMSTAHL Automat VAN 200 i Fot. NORMSTAHL

Dla tego rodzaju konstrukcji bram z szerokimi, murowanymi lub betonowymi słupkami, najbardziej odpowiednie będą dwa modele oferowane przez firmę Normstahl – VAN 200i oraz VAN 300. Pierwszy z nich może być śmiało zastosowany do lekkich bram dwuskrzydłowych o wadze nieprzekraczającej 200kg a szerokości przejazdu do 4 metrów (siłownik 24V, 120W, sprawność 80%). Drugi natomiast wytrzymuje znacznie większe obciążenie, nawet do 600kg, przy szerokości przejazdu do 6 metrów(siłownik 230V, 340W, sprawność 30%). Charakteryzuje się on wyjątkowo mocną i trwałą konstrukcją, którą można zastosować do bram sprawiających problem innym producentom, takich jak drewniane bramy i wrota o wyjątkowo sporych rozmiarach. W modelach tych można zaobserwować ponadto następujące różnice: funkcja spowolnienia przy zamykaniu, elektronicznej regulacji siły oraz zastosowanie enkodera cechują model VAN 200i. Z kolei możliwość sterowania przez użytkownika dodatkowym oświetleniem, elektromechaniczna regulacja siły i użycie fotokomórki jest domeną modelu VAN 300.

Brama Normstahlem napędzana…

Automat VAN 300 Fot. NORMSTAHL Automat VAN 300 Fot. NORMSTAHL

Właściwie eksploatowana, a przede wszystkim mądrze dobrana brama wjazdowa to prawdziwy skarb dla każdego właściciela sporej posesji, jednak równie istotne, co wybór bramy, jest wybór odpowiedniego napędu, który pozwoli nam na komfortowe i bezawaryjne korzystanie z dobrodziejstwa elektronicznej automatyki. Dzięki powyższemu zestawieniu nowości w ofercie firmy Normstahl, jaką są automaty do bram wjazdowych: SUV 300i, SUV 500, SUV 800i, SUV 1200, VIN 200i, VIN 300, VAN 200i oraz VAN 300, mamy nadzieję że przyszli użytkownicy dokonają właściwego wyboru…

Automaty do bram wjazdowych Normstahl

Automat SUV300i cena: 1399 + VAT
Automat SUV 500 cena: 1450 + VAT
Automat SUV 800i cena: 1790 + VAT
Automat SUV 1200 cena: 1990 + VAT
Automat VIN 200i cena: 1750 + VAT
Automat VIN 300 cena: 2150 + VAT
Automat VAN 200i cena: 2350 + VAT
Automat VAN 300 cena: 2990 + VAT<

Producent: Normstahl,
Infolinia: 0 801 15 65 60,

www.normstahl.pl

3 Replies to “Napędy do bram wjazdowych „na cztery koła” – nowość w ofercie Normstahl

  1. a ja polecam zapoznac sie rowniez z oferta emtech [url]http://emtech-sklep.pl/[/url]. Oni maja u siebie napedy do bram garazowych, napedy do bram skrzydlowych, silowniki do bram… i wiele wiele innych w dobrych cenach:)

  2. dobre napedy do bram (wroclaw [url]http://www.auto-bram.pl/[/url]) to podstawa. Ja z poprzednim napedem mialem mase problemow i dopiero w auto-bram doradzili mi co wybrac

  3. Jak kupowałem bramę roletową w [url=http://www.centrumogrodzen.pl/]Centrum Ogrodzeń Arkadia [/url] to w pakiecie był od razu napęd. Powiem szczerze, ze jest to ogrmone ułątwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *