NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY PROJEKTACH WNĘTRZ
Budowlane porady

Najczęstrze błędy przy projektach wnętrz


Zaczynając od projektu domu…

Musimy być świadomi, że często sama konstrukcja domu i jego projekt nakładają na nas ograniczenia w późniejszym wyglądzie jego wnętrza. Nie jest to kwestia tylko wystarczającej powierzchni samego pomieszczenia, ale wpływ mają również materiały, których użyło się do budowy. Sposób i miejsce położenia instalacji – elektrycznych, gazowych, centralnego ogrzewania – w pewien sposób wymuszają na nas pewien układ niektórych elementów. Od samego początku wiadomo, że grzejnik musi być w tym miejscu, a gniazdko prądowe w tamtym. Nie możemy więc wybrać mebli, które je zasłonią. Poprawki w rozmieszczeniu instalacji są drogie i pracochłonne, często nie mają sensu. Tak więc, projektowanie wnętrza musimy rozpocząć już na tym etapie.

Impulsywność

Jeśli nie zamierzamy wykonać żadnego, chociażby poglądowego projektu, możemy z góry założyć, że czeka nas klęska. Najczęściej skończy się to nieprzemyślanym umeblowaniem, zbyt małą lub zbyt dużą ilością przestrzeni do poruszania się. Szkicowanie w głowie i nanoszenie poprawek w trakcie z reguły nie kończy się dobrze. Podobnie sprawa wygląda z doborem kolorów. Impulsywne dobieranie kolorów sprzętów, gdyż wydaje się nam, że będą dobrze wyglądały przy tych odcieniach ścian to trochę jak tańczenie nad przepaścią. Może się udać, ale… Pamiętajmy, że o wiele łatwiej jest dobrać barwę tynku czy tapet pod umeblowanie. Bardzo częstym błędem jest robienie dokładnie na odwrót.

Wszystko jest takie śliczne…

Wybierając elementy dekoracyjne, pamiętajmy o byciu konsekwentnym. Oglądając produkty w sklepie wszystko będzie wydawać się piękne i idealne do naszego domu, ale w połączeniu ze sobą może przerodzić się w kakofonię kolorów i stylów. Elementy powinny być dobrane do siebie i przemyślane. Oszczędźmy sobie więc wycieczek po wystawach i zakupowania wszystkiego, co tylko wpadnie nam w oko. Podobnie jest, gdy wystrój dobieramy „pod sąsiadkę”. Wnętrze, które jest tak urzekające w jej domu, nie zawsze musi pasować do naszego. Spędźmy chwilę nad analizą, co nam się podoba i sprawi, że pomieszczenie nie tylko będzie piękne, ale również funkcjonalne. W końcu, urządzamy się, by zamieszkać w takim domu, a nie pokazać koleżance.

Widać, czy nie widać?

Nie wolno zapominać o jednym z najważniejszych czynników, które w dużej mierze decyduje, który element nadaje się i pasuje do wnętrza. Światło. Nie tylko lokalizacja okien i pory dnia, kiedy będzie świecić przez nie słońce, ale również rozmieszczenie lamp. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane mogą pozornie zmienić kolor obiektów, przy czym same są świetnym elementem dekoracyjnym.

To tylko jedne z nielicznych problemów, które mogą nas czekać, gdy za projektowanie weźmiemy się sami. Zwłaszcza, jeśli nie mamy o tym pojęcia. Warto więc może zatrudnić do tego specjalistę, który nawet będzie w stanie przedstawić nam komputerową symulację naszego wymarzonego gniazdka.

Archiweb.pl

12 Replies to “Najczęstrze błędy przy projektach wnętrz

 1. Nawiazujac do wybierania barwy tynku – bardzo czesto firma kladaca tynk podpowiada w tych kwestiach, ,mi bardzo pomogli panowie z [url]http://firma-tynk.com/[/url] kiedy wykanczalam sciany w moim nowym domu.

 2. ja niedawno mialem okazji korzystac z firmy [url=http://interbiuro.pl/]interbiuro[/url] – projektowali mi przestrzen biurowa i do tego zaaranzowali ja. Nie mialem z nimi zadnego problemu, wyrabiali sie w terminach no i przede wszystkim mieli swietne pomysly. Grunt to trafic na fachowcow

 3. Zupełnie zgadzam się z poprzednikami. Najważniejsze to trafić na kogoś, kto się zna na materiałach i będzie umiał doradzić zwykłemu szarakowi. Ja trafiłem do polskich składów budowlanych http://www.gsgs.pl/ i tam panowie doradzili mi najlepsze materiały, a nie najdroższe. i to się ceni.

 4. [quote name=”rentier”]Zupełnie zgadzam się z poprzednikami. Najważniejsze to trafić na kogoś, kto się zna na materiałach i będzie umiał doradzić zwykłemu szarakowi. Ja trafiłem do polskich składów budowlanych [url]http://www.gsgs.pl/[/url] i tam panowie doradzili mi najlepsze materiały, a nie najdroższe. i to się ceni.[/quote]
  Chciałem jeszcze dodać, że najlepiej dokonywać zakupów w jednym miejscu, ponieważ można liczyć na jakieś rabaty, zniżki i tym podobne ulgi.

 5. Dlatego przed wyborem firmy projektowej trzeba zrobic dobre rozeznanie… Ja np. totalnie ufam projektantom z Polski Drewnianej, bo moj szwagier, ktory jst architektem kiedys z nimi wspolpracowal i mial okazje obserwowac ich techniki pracy. Maja dobry zespol ciesielski, wszystko bardzo dokladnie jest wykonywane tak aby jak najlepiej harmonizowalo z otoczeniem.

 6. Z grzejnikami nie do końca. Nie każdy tym grzejników musi mieć określone od początku miejsce. Np w wypadku [url=http://www.termar.pl]grzejników kamiennych [/url]to nie jest takie oczywiste, wystarczy że grzejnik jest jak najbliżej centrum pokoju. A kształty też mogą być różne.

 7. No zaprojektowanie domu to nie gratka, ale nie tylko domu, wszelkie projekty to skomplikowana sprawa. Udalo mi sie o tym przekonac podczas przygotowywania sie do targow nieruchomosci, musialam przygotowac stoisko wystawiennicze , nie sadzilam,ze to takie trudne! Na szczescie z pomoca przyszla firma [url]http://www.art-co.com.pl/oferta.html[/url] polecona przez kolege i stoisko mielismy pierwsza klasa!

 8. Błędy takie najczęstRZe, wow wow… A co do tematu, mi było trudno samemu zdecydować. Kawaler to nie projektant wnętrz i tak naprawdę mało kogo stać na projektanta z prawdziwego zdarzenia. W [url=http://www.terminex-meble.pl/]Terminexie[/url] była taka pani, co mi pomogła ogarnąć temat, ale nie zgodzę się z autorem, że miałem jakąś słabość do bibelotów.

 9. niestety działanie pod wpływem impulsu nie jest dobre przy tych projektach domowych… pierwszy raz jak człowiek ogląda to dosłownie wszystko się podoba! a potem w końcu trzeba wybrać. ja postawiłem na http://www.myip.pl/ i jestem zadowolony ze swojego domu.

 10. tak sobie myślę, że najbardziej problematyczne to jest ogrzewanie… ludzie nie do końca zdają sobie sprawę jak je zainstalować, a przede wszystkim w jakim miejscu (a tu potrzebna jest określona wysokość nad podłogą). dlatego w tym zakresie warto od razu zgłaszać się do [url]http://www.termar.pl/[/url]

 11. dlatego njlepsza opcja to wybrac specjaliste ktory wykona projekt domu czy projekt inwestycji budowlanej, ale zrobic to z glowa, wziac kogos sprawdzonego przez znajomych czy rodzine. u nas w ten sposob udalo sie znalezc [url]http://wmw-architekci.pl/[/url]

 12. jeśli chodzi o elektryke to różne akcesoria w [url]http://www.smpelektro.com.pl/[/url] można znaleźć. Na pewno gniazdka, żarówki czy źródła światła okażą się niezbędne przy remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *