dagra
Materiały

Maty zbrojeniowe w budownictwie

Niemniej jednak większość z nas, przy wyborze projektu swojego domu kieruje się zasadą, że ma być idealny i dobrze zbudowany przez fachowców. Nie oznacza to, że nie warto wiedzieć jakie materiały i sposoby są wykorzystywane przy jego budowie. Prawie każdy dom ma przynajmniej kilka elementów wykonanych z betonu zbrojonego stalowymi prętami. Nasz projekt budowlany będzie zawierał zestawienie, w którym podane będą szczegółowe informacje materiałów w tym prętów i siatek zbrojeniowych potrzebnych do budowy. Opisane będą maty zbrojeniowe, ilość prętów potrzebnych do wykonania fundamentów, słupów, schodów czy stropu. Dzięki temu możemy rozłożyć nasze wydatki na zakup stali w czasie, dzieląc je na poszczególne etapy budowy domu. Zamówić możemy nie tylko docięte na wymiar pręty, ale nawet gotowe elementy, połączone w szkielety lub maty zbrojeniowe. Szkielety to olbrzymie konstrukcje, które stosuje się przy zbrojeniu ław fundamentowych, wieńców, nadproży, podciągów i słupów. Siatki czyli inaczej zwane maty zbrojeniowe, stosowane przy budowie domów, wykonywane są z cienkich prętów na zasadzie kratownicy, zgrzewanej w miejscach połączeń. Ze względu na pracochłonność i precyzję ich wykonania lepiej nie wykonywać ich samodzielnie a kupić lub zamówić gotowe elementy. Siatki w zależności od grubości wykorzystanych prętów mogą służyć do wykonywaniu ścian fundamentowych bądź jako stabilizator tynków ograniczający i niwelujący ich pękanie. Świetnie nadają się do kształtowania ścian oraz sufitów, nadając im indywidualne, oryginalne formy i kształty według upodobań inwestora.

2 Replies to “Maty zbrojeniowe w budownictwie

  1. Przy budowie domu dobry dostawca betonu to podstawa- my zamawialismy w [url]http://www.contractor.com.pl/[/url] i bylismy pod wrazeniem ich profesjonalnej i sprawnej obslugi.

  2. przy takich konstrukcjach to lepiej się skupić na dobrych materiałach, bo bez nich ani rusz. z swojej strony polecam się zainteresować marką [url]http://www.gomar-stal.pl/[/url] – współpracowałem wiele lat z nimi i zawsze wszystko było na czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *