Łazienka po „właściwej stronie lustra”
Wnętrze

Łazienka po „właściwej stronie lustra”

Mała łazienka i wielkie lustro

Dzięki swoim właściwościom lustro potrafi optycznie zwiększyć nawet maleńką przestrzeń, dlatego też jest często wybieranym rozwiązaniem do małych łazienek. Szafki lustrzane pozwalają nie tylko na oszczędność miejsca, ale także mają działanie odbijające światło – nasza łazienka w kilka chwil stanie się większa i optycznie – bardziej przestronna. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele luster – lustra łazienkowe wyróżniają się szerokim wyborem rozmiarów i rodzajów, dzięki czemu możemy je dopasować do przestrzeni każdego typu. Świetnym rozwiązaniem mogą być także pokrywy lustrzane na drzwiczkach szafek.

Czym mogą zaskoczyć nas lustra

Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują bardzo wiele interesujących lustrzanych rozwiązań. Warto tutaj wymienić chociaż kilka, takich jak:
• Lustro na odchylanym ramieniu świetnie sprawdzające się w łazienkach, z których korzystają także osoby niepełnosprawne,
• Wiszące szafki z przesuwanym lustrem – pomieszczą bardzo wiele, a my jednocześnie oszczędzimy miejsce,
• Lustra bez ramy (dopasujemy je do każdego wystroju wnętrza) lub z efektownym wykończeniem w wybranym kolorze (np. bieli czy orzecha),
• Szerokie lustra z wbudowanym oświetleniem świetlówkowym po jednej lub obu stronach,
• Lustra w komplecie z półeczką na łazienkowe drobiazgi i wiele, wiele innych.

Pamiętajmy o świetle

Lustro ma ogromne znaczenie w rozjaśnieniu wnętrza, jednak potrzebuje ku temu światła – dobór oświetlenia lustra jest jednak nie tylko kwestią estetyczną, ale również praktyczną, ponieważ przy lustrze zwykle pielęgnujemy nasze ciało i twarz. Oprócz górnego światła w łazience powinno więc znaleźć się także oświetlenie boczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *