Kiedy warto zakupić kontener, a kiedy wystarczy go wynająć?
Budowlane porady

Kiedy warto zakupić kontener, a kiedy wystarczy go wynająć?

Wynajem kontenerów wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zachodzi okresowa potrzeba przechowywania pewnych produktów bądź stworzenia powierzchni dla określonej grupy pracowniczej. Zakup jest z kolei rozwiązaniem kompleksowym dedykowanym firmom, które muszą na stałe posiadać dodatkową powierzchnię użytkową i magazynową.

Kontenery biurowe

Kontenery kojarzone wyłącznie z metalowymi skrzyniami stosowanymi do transportu towarów spełniają także funkcje większych pomieszczeń użytkowych, które możemy przetransportować w każde miejsce. Ich powierzchnia użytkowa wynosi zazwyczaj kilkanaście metrów kwadratowych, co wydaje się wystarczające dla stworzenia funkcjonalnego miejsca pracy. Co więcej, kontenery biurowe mają instalację elektryczną, zatem możemy podłączyć do nich wszystkie niezbędne sprzęty biurowe, np. komputer i drukarkę. Niewątpliwą ich zaletą jest też estetyka wykonania – obłożone panelami ściany i okna z roletami sprawiają przyjemne wrażenie. Większość firm umożliwia wynajem pojemników na pewien czas, bądź oferuje ich sprzedaż detaliczną. Klienci znacznie częściej decydują się jednak na wynajem kontenerów biurowych, gdyż ich ceny nie są wygórowane, a firmy zapewniają transport obiektów do wyznaczonego miejsca. Tego typu pomieszczenia znajdują zastosowanie zarówno na budowie (jako miejsca przechowywania projektów i prac kierownictwa), jak i w charakterze zaplecza socjalnego (źródło: http://www.brikomaplus.pl/jakie-kontenery-wybrac). Osoby zainteresowane nabyciem pojemnika często decydują się na połączenie kilku w jeden duży lub wniesienie go do środka budynku.

Kontenery – chłodnie

Najczęściej wynajmowanym typem zbiorników są kontenery chłodnicze. Takie rozwiązanie okazuje się najlepszym sposobem reagowania na potrzeby rynku bez konieczności wyłożenia i zamrożenia kapitału. Najem sprawdza się świetnie w pracy sezonowej, gdy zachodzi konieczność powiększenia powierzchni magazynowej dla towarów wymagających specjalistycznego przechowywania. Przez cały czas obowiązek utrzymania dobrego stanu technicznego pojemników spoczywa na firmie.

W każdym przypadku decyzja o kupnie bądź wynajmie kontenera powinna być podyktowana względami praktycznymi i potrzebami rynku. Potrzeby krótkoterminowe można z powodzeniem realizować przez wynajem zbiorników, zwłaszcza że ceny oferowane przez większość firm są bardzo konkurencyjne. Ciekawą ofertę w tym zakresie prezentuje np. firma Polkont Sp. z o.o.

6 Replies to “Kiedy warto zakupić kontener, a kiedy wystarczy go wynająć?

  1. ja na budowie tez miałem kontenery, ale znalazłem w okolicy firme, która wypozycza. Na pewno w twojej też jest. No i fakt, że takie kontenery to naprawdę praktyczna Sprawa

  2. Ja często zamawiam służbowo, kontenery socjalne i już od 2 lat współpracuje z firmą Redcomtld i bardzo sobie cenie, profesjonalna i rzetelna firma.

  3. Faktycznie my tez na budowe sprowadzalismy z redcomltd.pl. Nie ma lepszego rozwiązania, bo i cenowo i jesli chodzi o poziom zadowolenia jest ok. Są wyposażone i o własciwych wymiarach. Zreszta teraz juz sa coraz popularniejsze.

  4. Z racji mojej profesji za zamówiłem płyty warstwowe chłodnicze u Redcom, nie zgodzę się z opinią, że jest to zamrożenie kapitału, bo materiały są dobrej jakości i inwestycja na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *