jakie-problemy-trapia-nas-zima
Samochód fachowca

Jakie problemy trapią nas zimą?

W kolejnej edycji badania na temat zachowań kierowców w Polsce, LINK4 sprawdził w jaki sposób przygotowują się oni do zimy. Zdecydowana większość, ale nie wszyscy, zmienia opony na zimowe (81%). Część dostosowuje płyn do spryskiwaczy do panujących temperatur – robi tak 60%, a 31% kupuje zimowe akcesoria (odmrażacz, skrobaczkę, łańcuchy).

Chociaż najczęściej w czasie zimy mamy kłopoty z akumulatorem, tylko co czwarta osoba sprawdza jego stan przed tą porą roku. Natomiast, aby uchronić akumulator przed rozładowaniem już w czasie zimy, kierowcy stosują proste „sztuczki”. Blisko połowa (45%) gasi światła przed wyłączeniem silnika, a 26% wyłącza także radio. Natomiast 6% zabiera akumulator na noc do domu.

Wśród innych najczęściej wymienianych czynności przygotowujących pojazd do zimy, kierowcy wymienili wymianę oleju (19%), sprawdzenie oświetlenia (17%), przegląd w serwisie (12%) oraz wymianę filtrów kabinowych (6%).

Obok kłopotów z akumulatorem, kierowcy najczęściej skarżą się na zamarzanie zamków (36%) oraz płynów (19%), awarię silnika (15%), poślizg (13%) i zasypanie pojazdu (12%). Rozwiązaniem większości tych problemów może być ubezpieczenie assistance, które gwarantuje pomoc na drodze w tego typu przypadkach.

– Zgodnie z danymi Europ Assistance Polska, do najczęstszych interwencji drogowych w ramach ubezpieczeń assistance zaliczamy usługi holowania (58% przypadków), naprawy na miejscu (23%) oraz organizację samochodu zastępczego (16%) – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Jednak z badań LINK4 wynika, że w ramach przygotowań do zimy, tylko 3% kierowców wykupuje dodatkowe ubezpieczenie assistance. Oczywiście część kierowców nie musi tego robić, ponieważ posiada już taką polisę przy okazji ubezpieczenia OC i AC. Warto więc w ramach przygotowań do zimy sprawdzić także warunki posiadanej polisy assistance lub zastanowić się na jej zakupem.

Źródło: LINK4

2 Replies to “Jakie problemy trapią nas zimą?

  1. kiedyś największy problem miałem z akumulatorem, który nierzadko nawalał zimą, teraz zainwestowałem w akumulator lepszej firmy w akumulatory.auto.pl i na szczęście już takich problemów nie mam

  2. elektronika może się bardziej psuć, ja miałem niedawno problem z silnikiem, na szczęście w [url]http://www.diesel-service.info.pl/[/url] w Lublinie bardzo szybko usunęli usterkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *