masterstick
Drzwi i Okna

Jakie okna wybrać?

W takiej sytuacji, przykładowo, osoby mieszkające w Poznaniu, wpisują w wyszukiwarkę Okna Poznań i szukają odpowiednich firm.
Warto wybierać z pierwszej strony Google, gwarantuje nam to, że firmy znajdujące się tam mają ugruntowaną pozycję na rynku i nie są w branży „od wczoraj”

Okna drewniane czy pcv? To podstawowe pytanie w takiej sytuacji. Większość specjalistów poleca jednak okna pvc.
Okna drewniane mają jedną podstawową i niezaprzeczalną zaletę – wygląd. Wielu klientów wybiera je ze względu na wygląd niezależnie od ceny. 
Drugi argument wskazujący na okna drewniane to naturalność. Tu jednak wbrew pozorom okna drewniane nie mają przewagi a wręcz tracą w stosunku do pcv. Jak to możliwe? Okna drewniane są po prostu wzmocnione chemią do poziomu podobnego do okien pcv. Dodatkowo recycling okien pcv jest dużo łatwiejszy więc musimy zdać sobie sprawę, że z perspektywy ekologii lepsze będą okna pcv.

Co z hałasem? Okien tłumiących dźwięk poszukują osoby mieszkające w centrum naszych, wciąż przekraczających normy hałasu miast.
Jako okna dźwiękoszczelne przyjmuje się okna dwuszybowe lub trzyszybowe o zwiększonej szczelności komór i zróżnicowanej grubości szyb. Bardzo ważny przy walce z hałasem jest sposób montażu okien. Okna najwięcej dźwięku przepuszczają przy łączeniu okna ze ścianą, czyli na tzw. piance. Warto na to zwrócić uwagę i pamiętać, że żadne okna nie wytłumią naszego mieszkania w stu procentach. 

Na koniec zostaje nam ostatnie pytanie klientów. Energooszczędność. W kwestii oszczędności zużycia energii poprzez montaż branża okienna może zaproponować bardzo dużo. Będą to głównie okna trzyszybowe, czasami producenci oferują też cztery szyby w jednym pakiecie okiennym. Okna takie poza swoją izolacją cieplną zapewniają także ochronę przed hałasem. Dobrze zamontowane okna energooszczędne, w standardowo ocieplonym domu pozwalają zaoszczędzić nawet czterdzieści procent energii.

2 Replies to “Jakie okna wybrać?

  1. Wydaje mi sie, ze ilu ludzi tyle opinii o dobrych oknach. Jednym bardziej odpowiadać będą drewniane, innym plastikowe, a jeszcze innym aluminiowe. Ja prywatnie mam założone drewniane, kupione w salonie [url]http://www.drzwiokna.wroclaw.pl/pl[/url]. Spełniają moje oczekiwania, przede wszystkim pod kątem energooszczędności.

  2. Ile osób tyle gustów tak na prawdę. Ja opowiadam się za oknami z PCV. Mam takie z firmy Oknoplast już 10 lat ii uważam, że spisują się w moim domu nadal bardzo dobrze. Płacę za wysoką jakość jaką oferuje mi ten producent. Nie łaśmy się na tanie zamienniki od malych firm, które nie zawsze są na bieżąco z aktualnymi trendami technologicznymi. Możemy bardzo żałować po latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *