Produkty

Hörmann wprowadza na rynek trzecią generację napędów do bram garażowych i wjazdowych


Szybko i oszczędnie

Napęd SupraMatic 3 można uruchomić znacznie szybciej niż poprzedni model. Zapewnia to między innymi nowy podwójny siedmiosegmentowy wyświetlacz, dzięki któremu programowanie jest bardzo proste. Każdą funkcję napędu można wybrać, naciskając jedynie kilka przycisków. Nowy napęd pozwala także na oszczędność energii. Hörmann o 90% obniżył pobór prądu przez szybki napęd SupraMatic 3 – w stanie czuwania nie przekracza on jednego wata (roczny koszt zużycia energii – ok. 4 zł)

Niezawodnie i bezpiecznie

Istotną zaletą trzeciej generacji napędów Hörmann jest też nowy sposób transmisji sygnałów, dzięki któremu system radiowy jest mniej podatny na zakłócenia i tym samym bardziej niezawodny. System sterowania radiowego BiSecur, opracowany przez firmę Hörmann całkowicie od podstaw, wykorzystuje do kodowania szyfrowanie 128-bitowe, używane między innymi w bankowości elektronicznej. Aby rozszyfrować kod, nawet superkomputery musiałyby pracować wiele tysięcy lat. Dzięki temu ten system kodowania jest znacznie bezpieczniejszy, niż stosowany przez innych producentów system KeeLoq. BiSecur oznacza zatem pewność, że nikt przy pomocy radia nie dostanie się w niezauważony sposób do naszego garażu.

Komfortowo

Dużym atutem nowego systemu sterownia radiowego jest także większy komfort. Ponieważ system radiowy wysyła sygnały w dwóch kierunkach, BiSecur w połączeniu z nadajnikiem HS 5 BS pozwala sprawdzać położenie bramy. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w każdej chwili możemy sprawdzić, czy brama jest zamknięta czy otwarta. Przydaje się to szczególnie wówczas, gdy z wnętrza domu jej nie widać – nie trzeba wtedy wychodzić na deszcz lub wiatr, aby upewnić się, że brama na pewno jest zamknięta.

Atrakcyjny nadajnik

Nowe napędy wyposażone są w nowe nadajniki o szlachetnym, eleganckim wzornictwie. Za ich wykończenie na wysoki połysk, przypominające wykończenie lakierem fortepianowym, nadajniki te otrzymały nawet w ubiegłym roku nagrodę w konkursie Red Dot Design. Podobnie jak poprzednie modele, również nowe nadajniki są wyposażone w znaną i sprawdzoną funkcję kopiowania kodów z nadajnika do nadajnika. Dzięki temu możemy kupić kolejne nadajniki jako uzupełnienie nadajników załączanych do napędu. I dotyczy to nie tylko nowych nadajników i napędów, lecz również starszych modeli, ponieważ wszystkie nowe nadajniki są kompatybilne wstecz i pozwalają na obsługę napędów wyprodukowanych w latach 2005-2011. Oczywiście Hörmann przestawia osprzęt do nowych napędów na nowy standard. Poza nowymi opartymi na technologii radiowej sterownikami kodowanymi (FCT 3 BS i FCT 10 BS) oraz czytnikami linii papilarnych (FFL 12 BS) system sterowania radiowego BiSecur wykorzystują również: utrzymany w wyjątkowej stylistyce nadajnik HSD 2 BS, nadajnik HSZ 2 BS chowany w miejscu zapalniczki samochodowej oraz nadajnik w formie krążka HSP 4 BS.

Komfortowo: system BiSecur w napędach Hörmann umożliwia odczyt statusu bramy. Dzięki temu nie trzeba już wychodzić z domu, by sprawdzić czy brama na pewno jest zamknięta.
Napęd do bram skrzydłowych – obok bram garażowych, także napędy do bram wjazdowych, takie jak RotaMatic, Hörmann przestawia na nowy system sterowania radiowego
Nadajnik HS 5 BS: wyposażony w technologię BiSecur, wyróżniony w ubiegłym roku w konkursie red dot Design-Award.
Łatwe programowanie – nowy napęd SupraMatic 3 można szybko uruchomić dzięki podwójnemu siedmiosegmentowemu wyświetlaczowi. Nierzadko o 50 % szybciej niż w przypadku napędów innych producentów.

One Reply to “Hörmann wprowadza na rynek trzecią generację napędów do bram garażowych i wjazdowych

  1. ja w zasadzie wszystkie automaty do bram, pliot do bramy i silowniki do bramy kupilem w emtech [url]http://emtech-sklep.pl/[/url]. Zaproponowali mi bardzo dobry zestaw w korzystnej cenie i poki co jestem zadowolony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *