Budowlane porady

750 m2 stropu w 16h! – fotorelacja z montażu stropu SMART w kompleksie jedenastu domów szeregowych


Transport na budowę

Strop SMART z linii produkcyjnej trafił prosto na plac budowy. Czas i miejsce dostarczenia paneli stropowych zostało określone przez inwestora. Dla ułatwienia prac, panele stropowe SMART zostały ponumerowane. Montaż mógł się zatem rozpocząć niezwłocznie.

 

Przenoszenie paneli SMART

Lekki strop panelowy SMART może być przenoszony za pomocą samochodu wyposażonego w HDS. W tej realizacji panele SMART zostały przeniesione na drugą kondygnację budynku za pomocą dźwigu i odebrane przez ekipę wykonawczą KONBET. Aby precyzyjnie ułożyć lekki strop SMART wystarczy dwóch pracowników. Układanie stropu jest bardzo szybkie i nie nastręcza problemów.

Montaż paneli SMART

Kolejny panel bez problemu trafia na mury budynku. Następnie członkowie ekipy KONBET precyzyjnie ustawiają płytę w wyznaczonym miejscu.

Montaż zbrojenia wymianu

Jeden pracownik z ekipy KONBET przygotowywał otwory montażowe i umieścił w nich zbrojenie wymianu. W pachwiny i kanały płyt wmontowane zostały dodatkowe pręty łączące zbrojenie wymianu z panelami. Cała operacja montażu wymianu żelbetowego trwała około 15 minut.

Podsumowanie montażu:
• 750 m2 stopu ułożonych w 16h
• Koszt ok. 40% niż analogiczna powierzchnia wykonana z Terivy
• Wysokość stropu – tylko 15 lub 20 cm
• Rozpiętości do 8 i 9 m

Fotorelację można także znaleźć na stronie stropsmart.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *