Dane pod ochroną, dzięki kontroli dostępu
Materiały

Dane pod ochroną, dzięki kontroli dostępu

Zamki szyfrowe umożliwiają dostęp do strzeżonego pomieszczenia lub obiektu wyłącznie osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. W zależności od modelu urządzenia, zwolnienie rygla elektromagnetycznego blokującego możliwość przejścia, następuje po wpisaniu kilkucyfrowego kodu pin, przyłożeniu klucza zbliżeniowego (najczęściej karty lub pastylki) bądź przyłożeniu opuszka palca do czytnika linii papilarnych inaczej zwanego biometrycznym.

Większość zamków może pracować samodzielnie lub jako część bardziej rozbudowanych systemów -takie zastosowanie pozwala na wyeliminowanie wielu tradycyjnych kluczy mechanicznych, których noszenie przy każdej okazji jest bardzo uciążliwe. Zastosowanie jednego klucza cyfrowego usprawnia pracę i zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa.

Ze względu na specyfikę miejsca montażu możemy zastosować zamki zamknięte w solidnych wandaloodpornych i wodoszczelnych obudowach, co pozwala na ich instalację praktycznie w każdym miejscu i każdych warunkach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku np. Eura AC-20B1 oraz zamki posiadające obudowy mniej odporne na uszkodzenia, które nadają się do zabezpieczenia miejsc o relatywnie niskiej potrzebie ochrony antywłamaniowej np. Eura AC-30N9.

Oprócz prostych zamków nadających się do zabezpieczenia wyłącznie jednego przejścia występują bardziej zaawansowane modele posiadające wyjścia przekaźnikowe, które umożliwiają sterowanie osobnymi strefami np. wejściem na posesję, wejściem do budynku i uzbrajaniem/rozbrajaniem centrali alarmowej.

Opcjonalnie zamki szyfrowe wyposażone są w diodę i głośnik, które pozwalają na przekazywanie informacji o statusie pracy zamka, np. otwarcie przejścia, odrzucenie kodu itp. oraz włącznik antysabotażowy” tzw. tamper switch, pozwalający na automatyczne aktywowanie alarmu przy próbie ściągnięcia obudowy lub uszkodzenia urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *