Obraz1
Budowlane porady

Czym są domy kanadyjskie

Terminem „domy kanadyjskie” często określa się metodę stawiania najczęściej małych konstrukcji (jak na przykład domki letniskowe). Tym co wyróżnia je na tle innego rodzaju budownictwa jest fakt, że podstawą całej konstrukcji są po prostu deski. Deski, które zapewniają całej konstrukcji stabilność. Myślę, że nie ma wielkiego sensu w tym momencie wnikanie w szczegóły i rozwodzenia się na tym, jak taka konstrukcja dokładnie jest tworzona. Są to informacje, którymi zapewne zainteresować się będą w stanie jedynie specjaliści. To co jest najważniejsze w tym momencie to zalety i wady takiego rozwiązania (szary człowiek, który chce postawić sobie dom raczej nie będzie zainteresowany drogą, a jedynie samym rezultatem). Tak więc jeśli chodzi o domy kanadyjskie, to ta technologia popularna w Skandynawii oraz Ameryce Północnej jest ostatnimi czasy tak powszechna głównie ze względu na szybkość budowy. Przecież dzięki temu można dużo zaoszczędzić na robotnikach, jako że zwykle pracują oni na godziny. Ponadto stawiać je można praktycznie o każdej porze roku. Jest to bardzo praktyczne w Polsce, ze względu na to, że najczęściej w zimowych miesiącach większość przedsięwzięć po prostu stoi w miejscu.

Z pewnością domy kanadyjskie są bardzo dobrym rozwiązaniem w naszej strefie klimatycznej. I chociaż wiele osób jest tradycjonalistami i przez to nie jest skoro do spróbowania nowych rozwiązań, większość jest otwarta na nowe rozwiązania. Jest to bardzo dobry znak, jako że dzięki takiemu właśnie podejściu skorzystają zapewne wszyscy bez wyjątku. Zarówno osoby zlecające jak i te wykonujące dane zlecenie.

5 Replies to “Czym są domy kanadyjskie

  1. Domy z drewna to nie najlepszy pomysł, polecam poczytać trochę o [url=http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/05/14/domy-drewniane/]domach drewnianych na tej stronie[/url], informacje tam zawarte dają sporo do myślenia

  2. Jak dla mnie i tak domy z bali sa atrakcyjniejsze niz takie kanadyjskie. Utwoerdzil mnie w przekonaniu fakt trafienia na strone [url]http://www.polskadrewniana.pl/[/url] gdzie jest duzo oryginalnych projektow domow z bali. Czyz nie wygladaja bajkowo? Firma ma walsny zespol ciesielski i korzystaja z doswiadczen dawnego, polskiego ciesielstwa.

  3. Ja też odważyłem się na budowę domu kanadyjskiego ([url]http://www.its-koszalin.pl/pl/dev_antek.html[/url]) i powiem szczerze, że na inny bym sie nie zdecydował już teraz. Szczególnie jak patrze na rachunki za ogrzewanie. Idealna inwestycja jak dla mnie.

  4. mnie się podobają domy drewniane, zdecydowałem się na postawienie takiego u siebie na działce, niebawem [url]http://ligar.pl/[/url] (Stargard Szczeciński) zacznie roboty

  5. Domy drewniane mają niesamowity klimat, którego ciężko szukać w domach murowanych. Co prawda bardziej podobają mi się rozwiązania z bala, niż szkieletowe konstrukcje. Taki dom przypomina mi wizyty u babci, ponieważ właśnie w takim domu mieszkała. Ostatnio trafiłam na podobny projekt domu, właśnie inspirowany tradycyjnymi domami mazurskimi, wybudowany przez Natur Eko Dom. To miło, że jest jakaś firma, która sięga po tradycyjną formę domów. Może skuszę się na taki dom? Kto wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *