Czy warto kupić gotowe mieszkanie?
Na rynku

Czy warto kupić gotowe mieszkanie?

Zazwyczaj od momentu podpisania umowy z deweloperem do otrzymania kluczy do nowego mieszkania mija od kilku do kilkunastu miesięcy. Jest to po pierwsze okres, który przyszli lokatorzy poświęcają na wprowadzenie ostatnich przeróbek architektonicznych, a po drugie czas na przeprowadzenie odbioru nieruchomości, który niejednokrotnie wiąże się z koniecznością wprowadzenia dodatkowych poprawek przez firmę budowlaną. Na wszystkie te czynności trzeba poświęcić wiele czasu i energii, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Czy łatwo jest kupić gotowe mieszkania? Kraków , Warszawa i inne duże miasta wcale nie oferują wielu atrakcyjnych propozycji tego typu. Większość lokali proponowanych przez deweloperów sprzedawana jest jeszcze na etapie ich budowy. Po zakończeniu inwestycji wolnych mieszkań zostaje zaledwie kilka. Zazwyczaj niestety te puste lokalne są mniej atrakcyjne od tych, które już zostały sprzedane.

Zupełnie inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku zakupu gotowych apartamentów. Rynek nasycony jest ekskluzywnymi mieszkaniami. W ofertach deweloperów można znaleźć zarówno funkcjonalne kawalerki, jak i wyposażone kilkusetmetrowe penthouse’y. Lokale są nie tylko przystosowane do potrzeb przyszłych lokatorów, ale także wykończone z niezwykłym smakiem, a ich umeblowaniem zajmują się profesjonalni projektanci.

Czy warto kupić gotowy lokal? Oczywiście, jednak jest to luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie ci, którzy szukają mieszkań z wyższej półki. W przypadku domów jednorodzinnych i lokali ze średniego sektora lepiej jest podpisać umowę z deweloperem już na początku budowy i skorzystać z profitów, które daje pierwszeństwo.

3 Replies to “Czy warto kupić gotowe mieszkanie?

  1. ja wolę jednak kupić mieszkanie i dołożyć do niego swojej pracy, a przy nadać mu swojego charakteru. dokładnie taką nieruchomość udało mi się nabyć za pośrednictwem [url]http://www.wigro.pl/[/url] i właśnie jesteśmy na etapie wykończeń.

  2. Kupno gotowego mieszkania jest bardzo dobrą opcją. Wielu deweloperów propnuje swoim klientom zakup mieszkania pod klucz i naprawdę w wielu przypadkach jest to najlepsza opcja. Ja kupiłam mieszkanie w stanie deweloperskim od [url=http://www.mpd.net.pl/]Marcopolo Development[/url], ale dla mnie największą frajdą było właśnie urzadzanie go według mojego gustu.

  3. To zależy 🙂 Jeśli pasuje nam określona stylistyka to czemu nie. Ja jestem zwolenniczką urządzania wszystkiego pod siebie, nikt nie będzie wiedział lepiej ode mnie co mi pasuje. Takie gotowe mieszkania nie zawsze będą spełniać nasze oczekiwania więc lepiej wybrać ładnie mieszkanie od dewelopera i je urządzić. Ja swoje już wybrałam hossanova pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *