prosol
Budowlane porady

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym.

Jak wygląda system ogrzewania podłogowego? Do ogrzewania w takim przypadku wykorzystywane są specjalne przewody, maty oraz folie. Można wybrać tu jeden z trzech wariantów. Ze względów ekonomicznych największą popularnością cieszą się przewody grzewcze, choć dla osób, które chcą zamontować taki system w już istniejącym domu, lepszym rozwiązaniem są maty. Folię grzewczą muszą zaś wybrać te osoby, które marzą o pięknej, drewnianej podłodze ukrywającej system grzewczy. 

Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest możliwość utrzymania stałej temperatury i wilgotności powietrza w całym domu. Ogrzewaniem takim można swobodnie sterować, dostosowując temperaturę do swych potrzeb. Co ważne – dobrze wykonana instalacja zapewnia trwałość takiego systemu i znacznie obniża koszty związane z ogrzewaniem domu. Ekonomia i komfort to podstawowe zalety, którymi kuszą producenci „ciepłych podłóg”. Ci, dla których ważny jest wystrój wnętrza, również zauważają kilka istotnych zalet tego sposobu ogrzewania domu. Przede wszystkim ciepło nie skupia się wokół grzejnika, lecz rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu. W aranżacji wnętrza nie trzeba planować miejsca na grzejnik, co jednocześnie daje większe możliwości przy planowaniu układu mebli. 
Niestety, mimo licznych zalet ogrzewanie podłogowe ma i swoje słabe strony. Sporym problemem dla wielu zainteresowanych taką metodą ogrzewania domu jest dość wysoki koszt związany z instalacją ogrzewania podłogowego. Ciepła podłoga narzuca również pewne rozwiązania związane z wykończeniem podłogi. Miłośnicy wykładzin są zatem zmuszeni do rezygnacji z nich i zastanowienia się nad innym sposobem jej zagospodarowania.

7 Replies to “Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym.

  1. [quote name=”Maria”]A deska dębowa może być do podłogówki?[/quote]
    Nie bardzo… Do podłogówki stosuje się panele, są też jakieś specjalne parkiety, ale drogie. Poza tym takie ogrzewanie jest nieekonomiczne. Jak koniecznie chcesz elektryczne, lepiej zainwestować w [url=http://www.termar.pl]grzejniki kamienne[/url], znacznie taniej wychodzi.

  2. ja mam ogrzewanie podlogowe w lazience, a reszta domu to ogrzewanie na gaz plynny [url]http://www.gal-gaz.pl/[/url]. Nie jest drogo, w domu cieplo wiec czego chciec wiecej:)

  3. tak sobie myślę, czy ogrzewanie podłogowe to jest pomysł dla mnie… z żoną zastanawialiśmy się właśnie nad takim ogrzewaniem i nad grzejnikami. w końcu wybraliśmy tą drugą opcję z [url]http://www.termar.pl/[/url] – oboje jesteśmy zadowoleni

  4. ogrzewanie podłogowe według mnie jest bardzo praktyczne, na pewno istotne jest to, że temperatura jest stała w różnych pomieszczeniach, ja zamówiłem ogrzewanie podłogowe u [url]http://www.jak2002.pl/[/url] Olsztyn

  5. no właśnie ja też myślałem o czymś takim, ale koszty mnie przeraziły i zdecdywałem się na grzejniki dekoracyjne ze stali nierdzewnej. nie szpeca mieszkania jak stare żeliwne i spełniają funkcję. Duzy wybór takich rzeczy ma firma Thomson thomson24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *