Betonowy zbiornik na deszczówkę
Produkty

Betonowy zbiornik na deszczówkę

Przede wszystkim zbiornik betonowy bardzo często jest tańszy od swojego plastikowego lub żywicznego odpowiednika. Ponadto cechuje się zdecydowanie większą odpornością na nacisk ziemi czy ciśnienie panujące wewnątrz. Co może wprawiać w zaskoczenie, przy odpowiednim wzmocnieniu zbiornika betonowego można po nim jeździć samochodem osobowym, a nawet ciężarowym.

Specjaliści doradzają, aby na każde 25m2 powierzchni (najczęściej w przypadku dachu) skupiającej wodę opadową przypadał 1m3 zbiornika na wodę deszczową. W kwestii instalacji należy zgłosić się do odpowiedniego fachowca – takie instalacje mają za zadanie służyć przez długie lata, a więc warto, by były należycie wykonane. W celu znalezienia właściwego hydraulika można popytać rodzinę i znajomych lub poszukać opinii w Internecie, a dokładniej na forach specjalistycznych.

Wodę opadową zgromadzoną w takim zbiorniku najczęściej wykorzystuje się do podlewania ogrodu. Pozwala to na zaoszczędzenie na opłatach za wodociąg. Oprócz tego wodę deszczową można wykorzystywać do mycia auta, prania w pralce czy też spłukiwania toalety.

Najodpowiedniejsze do przechwytywania wody deszczowej są strome połacie dachów pokryte dachówkami lub łupkiem, albowiem kumuluje się na nich nieznaczna ilość brudu. Dachy zielone lub pokryte strzechą właściwie nie są zdolne do przechwytywania wody deszczowej z racji tego, iż około 70% deszczówki jest wchłaniana lub po prostu wyparowuje. W przypadku dachów cechujących się pokryciem bitumicznym, woda może ulec przebarwieniu i dlatego też nie zaleca się użycia jej do prania. Biorąc pod uwagę nowe pokrycia z blachy, możliwa jest z kolei zbyt duża zawartość metali. W takiej sytuacji nie powinno się użytkować deszczówki w ogrodzie i w pralkach. Nie należy również korzystać z deszczówki spływającej z dachu pokrytego płytami azbestowo-cementowymi.

Warto mieć na uwadze także pielęgnację systemu rynnowego, ponieważ to właśnie dzięki niemu woda deszczowa znajduje się w zbiornikach i rurach. Założenie na niego specjalnych kratek uchroni wodę przed większymi zanieczyszczeniami.

Najlepsze betonowe zbiorniki na deszczówkę zapewnia firma – producent Kamal-Bet.

2 Replies to “Betonowy zbiornik na deszczówkę

  1. beton w wielu sytuacjach się przydaje i do budowy domu, dróg, posadzek i wewnątrz domów, też mam taką betonową deszczówkę, jest bardzo praktyczna, beton zazwyczaj mam od [url]http://www.contractor.com.pl/[/url]

  2. Betonowe rozwiązania są przede wszystkim bardzo trwałe. Dlatego warto sie na nie zdecydować. Ja nie miałem problemu z podjęciem dezycji czy wolę [url=http://betonowekrakow.pl/]betonowy[/url] czy plastikowy zbiornik. I bardzo jestem zadowolony z tego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *